Vítejte

Milí zákazníci,

  • od 16.11. 2020 je příjem zakázkového šití pozastaven (softshellové kalhoty, většina šatů a sukní, mikin).
  • Kousky skladem mohu odeslat obratem.
  • Chcete udělat někomu RADOST o Vánocích? Můžete si u mě zakoupit Dárkový poukaz v hodnotě 500,-, 1000,- či 1500,- ♥
  • Nové zakázky přijímám po Novém roce. Děkuji všem za vaši podporu ♥.

Krásné dny. Vendula.

Facebook… ?!

Nechceme, aby naše děti podlehly této obludě s neviditelnými  chapadly, ale zároveň se nechceme dostat do pozice našich prapředků, kteří si nepřipouštěli objev střídavého proudu. Facebook tedy u nás doma slouží pouze jako pracovní nástroj a jako nástroj podpory projektům typu ticho pro mír. Na závěr trochu upřímnosti… Bez sociálních sítí bylo více duševního zdraví, svobody a méně smutných lidí!

Není to moc drahé?

Pohled na cenu můžete vidět ze dvou směrů. Ten první je prostý. Koupíte si oděv z marketu za nízkou cenu. Vznikal za umělého světla tovární haly, za dřiny a ponížení a ten, kdo ho šil, vydělal si sotva na hrstku rýže. Za takovou cenu se šít s radostí opravdu nedá.

Ten druhý je ještě více prostý. Koupíte si oděv za rozumnou cenu. Byl ušitý bez stresu, pár metrů od lesa za prosluněným oknem a z kvalitních materiálů. Prsty, které ho držely, myslely na to, aby správně seděl, aby něco vydržel… aby potěšil.

Slow fashion?!

Slow fashion, pomalá móda. Pojem stále více známý. Je opakem k masové produkci textilního průmyslu mezinárodních řetězců, který je pro přírodu, lidstvo a Zemi dále neudržitelný.
Pomalá móda je šitá s láskou a v úctě k přírodě a životnímu prostředí. Stará se o to, kdo, jak, a za jakých podmínek zboží vyrábí. Pomalá móda je pro ty, kteří mají dobrý pocit z podpory malých (českých) výrobců oproti masové levné výrobě z Číny. Pro ty, kteří mají radost z pár nadčasových, originálních a kvalitně ušitých kousků ve skříni, které vydrží.

Tvorba www

Pokud si myslíte, že nám zbývá ještě prodat dvacet čepiček a vyrážíme na měsíc do Honolulu, tak jste na omylu. Musíme živit dvě děti, psa, kočku, hypotéku, politiky a… a to dá zabrat. Rozhodli jsme se proto, že i na tyto stránky dáme ve známost hlavní činnost nejstaršího z nás.

Stařešinu živí korporátní design a tvorba webů na systému wordpress. S eshopem na něj ale nechoďte, ty dělá nerad!

www.tomassedlak.cz